Genç Hayat Vakfı Eğitim Bursu

Genç Hayat Vakfı Eğitim Bursu, bir eğitim ve öğretim döneminde Eylül ayından başlayarak Mayıs ayı sonuna kadar 9 (dokuz) ay süreyle başvuru koşullarını karşılayan, Genç Hayat Vakfı tarafından başvurusu kabul edilen ve Vakıf Burs Komisyonu tarafından değerlendirmesi olumlu sonuçlanan, yurt içinde ortaokul ve lise de okuyan öğrencilere verilen burstur.

Okumaya devam et

Destekle Okusun!

42. İstanbul Maratonu Sanal Koşusu’nda çocukların eğitime erişimlerini desteklemek için farklı parkurlarda bir araya geliyoruz!

Okumaya devam et

Eşittir Kod

Türkiye’de, mezun olanların %15’i ve bilişim uzmanı olarak çalışanların sadece %9.9’u kadın olduğu bilgisayar mühendisliği bölümlerinde ve bilişim sektöründe cinsiyet eşitliğini sağlamak. Araştırmalar, bilişim sektöründe çalışna kadınların çoğununn ortaokulşda bilgisayar dersi alan kadınlardan oluştuğunu gösterir.

Okumaya devam et

Buluş’tuk!

İsviçre Büyükelçiliği desteği ile hayata geçirilen Buluş’tuk! projesi kapsamında, Suriyeli ve Türkiyeli çocukların eğitiminin ve sosyal uyumun desteklenmesi amaçlanmıştır.

Okumaya devam et

Hayallerimi Sporla Keşfediyorum

Proje kapsamında; gelir düzeyi düşük ailelerin çalışma riski altında bulunan çocukların, gezici mevsimlik tarım işleri yapan aileleriyle göç etmek durumunda kalan çocukların, ülkelerinde yaşanan savaş nedeniyle Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan mülteci ailelerin çocuklarının fiziksel, bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimlerinin desteklenerek sosyal hayata katılımlarının artırılması hedeflenmiştir.

Okumaya devam et

Gençlerle Seyr-i Urfa

Şanlıurfa’da turizm alanındaki istihdam alanlarının tespit edilerek, okul sistemi dışında kalmış veya bir meslek edinememiş gençlerin istihdam edilmesi ve genç işsizliğin önlenmesi amaçlanmıştır.

Okumaya devam et