“Ev İçi Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi” Paneli

25 Şubat 2012de Kadir Has Üniversitesinde gerçekleştirilen Çocuğa Karşı Ev İçi Şiddetin Önlenmesi paneliyle amaçlanan; kamu oyunda konu ile ilgili farkındalık yaratmak, sivil toplum örgütlerinin ve çatı örgütlerin konuya dikkatlerini çekmek, çocuğa karşı aile içi şiddetin daha görünür olması için gerçekleştirdiğimiz, Çocukların Evde/Aile İçinde Yaşadıkları Şiddet araştırmasının sonuçlarını paylaşmaktı.

Genç Hayat Vakfı Yönetim Kurulu BaşkanıBeyza Zapsunun açılış konuşmasyla başlayan panel kapsamında, İstanbul Bilgi Üniveristesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayten Zara, Marmara Üniversitesi Çocuk Koruma, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tolga Dağlı ve Avukat Seda Akçonun eşliğinde şiddetin çocuklar üzerindeki etkileri ile hukuksal boyutu tartışıldı.

Uluslararası Çocuk Merkezi Çocuk Hakları Politika ve Savunuculuk Sorumlusu Adem Arkadaş çocuğa karşı şiddetin önlenmesi alanında savunuculuk faaliyetlerinin önemine değindi. Projenin danışmanı Emrah Kırımsoy, Çocukların Evde/Aile İçinde Yaşadıkları Şiddet araştırmasının sonuçlarını paylaştı.

Recommended Posts

Leave a Comment