Genç Hayat Vakfı ve Kodluyoruz Derneği’nin EMpower Vakfı desteğiyle yürüttüğü Eşittir Kod projesi; ücretsiz kodlama eğitimleriyle, projeye katılan öğrencilerin teknoloji okuryazarlığını arttırmayı ve öğrencilerin temel kodlama becerileri kazanmalarını amaçlıyor.

11-17 yaş aralığındaki öğrencilerin katılabileceği proje; öğrencilerin bilişim alanında kendilerine güvenlerini artırmayı hedefliyor ve fırsat eşitliği temelinde öğrencileri potansiyellerine ve ilgilerine göre geleceklerini şekillendirmeleri yönünde teşvik ediyor.

Uzaktan eğitime geçtiğimiz bu dönemde Eşittir Kod projesi atölyelerini de dijital ortamda yürütmeye devam ediyoruz. Online atölyelerimiz; 11-14 yaş grubuna Scratch, Bitsbox ve kodlama oyun platformları eğitimleri, 15-17 yaş grubuna AppInventor, Bitsbox ve kodlama oyun platformları eğitimleri ile ayrı oturumlar şeklinde olacaktır.

(Önemli bilgi: Her iki grup için de şimdiye kadar yapılmış olan başvurular grup dengesi ve liste sıralaması gözetilerek değerlendirilmektedir. Şu an 15-17 yaş grubu için yeni başvuru alınmamaktadır, başvuru formunu yalnızca 11-14 yaş grubu için doldurmanızı rica ederiz.)

Tarih: Eğitimler 31 Temmuz 2020’ye kadar devam edecektir.
(Not: Oturumların öngörülen başlama tarihleri yeterli katılımcı sayısına ulaşılması durumunda kesinleşecektir.)

Saat: 13.30-15.00

Yer: Zoom uygulaması üzerinden uzaktan eğitim

Proje oturumları 2 hafta süresince 6 gün uygulanacaktır; öğrencilerin 6 günlük katılımı gereklidir.

 

Detaylı bilgi için: Burçin Gayuk – 0507 056 34 14

Başvuru için tıklayın!

 

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir