EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ ÇALIŞMALARI 

Eşittir Kod

Türkiye’de, mezun olanların %15’i ve bilişim uzmanı olarak çalışanların sadece %9.9’u kadın olduğu bilgisayar mühendisliği bölümlerinde ve bilişim sektöründe cinsiyet eşitliğini sağlamak. Araştırmalar, bilişim sektöründe çalışan kadınların çoğunun ortaokulda bilgisayar
İncele

Kızlar: Toplumsal Cinsiyet-İçerme-Güçlendirme

Polonya, Türkiye, Romanya ve Almanya’dan bir araya gelen gençlerin, “moda temasını kullanarak toplumsal cinsiyet, içerme, güçlenme/güçlendirme” üzerine düşünmesi amacıyla gerçekleştirilmiştir.
İncele

Köprüler Kurmak: III. Kapsayıcı Dans Festivali

Polonya’da gerçekleştirilmiş, kapsayıcı bir ortam oluşturmak amacıyla ana öge olarak “dans” konsepti kullanılan bir Erasmus+ projesidir.
İncele

Kod Kampı

Kod Kampı, gençlerin işsizlik sorunu ile mücadele etme yöntemi olarak bilgi ve iletişim teknolojilerini içselleştirmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilmiştir.
İncele

Eşitlik Taraftarları

Ekonomik ve kültürel farklılıklar dolayısıyla dezavantajlı olan ve sosyal yaşamın dışına sürüklenmiş gençlerin, spor faaliyetleri başta olmak üzere sosyal hayata katılımlarını sağlamak, sosyal uyumunu desteklemek amacıyla gerçekleştirilmiştir.
İncele

Yurtta Genç Var

Gençlerin insan ilişkilerini ve toplumsal yaşamı “insan odaklı” bir bakış açısıyla değerlendirebilmelerini ve bu yönde davranış geliştirebilmelerini kolaylaştırma amacına hizmet etmektedir.
İncele

Ben De Varım

Öğrencilerin toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda bilinçlenmelerini, iletişim kurma becerilerini geliştirmelerini, iş ve toplumsal hayata hazır bireyler olarak yetişmelerini desteklemek için gerçekleştirilmektedir.
İncele

Renk Çemberi

Lise öğrencilerinin iletişim, önyargısız yaklaşım,takım çalışması, liderlik, empati, sosyal sorumluluk proje döngüsü gibi konularda farkındalıklarını artırmak üzere hazırlanan eğitim çalışmalarını kapsar.
İncele

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Gençler Sahnede

Almanya, Azerbaycan, Belçika, Gürcistan, İtalya, Portekiz, Romanya, Slovakya ve Türkiye olmak üzere 9 farklı ülkeden, 12 farklı sivil toplum kuruluşundan, 21 temsilciyle İstanbul’da gerçekleştirildi. ‘Gençlik çalışmaları yöntemleri, atölye çalışmaları, rol
İncele

Yurttan Sesler

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Merkezi Finans ve İhale Birimi΄nin açmış olduğu, sivil toplum örgütleri arasında diyaloğun geliştirilmesi hibe programı tarafından desteklenen, Geleceğimizin Çocukları Vakfı ortaklığında ve Uluslararası Çocuk Merkezi
İncele

Gençler İş Başında: Eşitlik İçeride, Şiddet Dışarıda

Genç Hayat Vakfı, 2011 yılında liseli gençler üzerinde yaptığı araştırmada, gençlerin yüzde 56’sının şiddeti olağan bir davranış olarak tanımladığını tespit etmiştir. Bu algıyı değiştirmek için oluşturduğumuz ‘Gençler İşbaşında: Eşitlik İçeride,
İncele

Sokağımdan Tarih Yazıyorum

Ortaöğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilerin İstanbul΄un dünya ve Avrupa kültürü ve tarihi ile bağlantılarını beraber araştırmaları ve keşfetmeleri için hazırlanmış bir sözlü tarih ve kent kültürü, tarihi araştırmaları projesidir.
İncele