Çocuk İşçiliği için Son Durak: Eskişehir!

Mevsimlik gezici tarım işçiliğinin yaygın olduğu Eskişehir’de işçilerin yaşam şartlarının iyileştirilmesi, tarım iş aracıları için, çocuk işçiliğinin önlenmesi eğitimlerinin düzenlenmesi projenin ana hedeflerindendir.
İncele

Keşfet, Oyna, Paylaş! (KOP!)

Mülteci/geçici koruma statüsündeki ve Türkiyeli çocukların iyi olma halinin, eğitiminin ve sosyal uyumunun desteklenmesi amaçlanmıştır.
İncele

Eşittir Kod

Türkiye’de, mezun olanların %15’i ve bilişim uzmanı olarak çalışanların sadece %9.9’u kadın olduğu bilgisayar mühendisliği bölümlerinde ve bilişim sektöründe cinsiyet eşitliğini sağlamak. Araştırmalar, bilişim sektöründe çalışna kadınların çoğununn ortaokulşda bilgisayar dersi alan kadınlardan oluştuğunu gösterir.
İncele

Buluş’tuk!

İsviçre Büyükelçiliği desteği ile hayata geçirilen Buluş’tuk! projesi kapsamında, Suriyeli ve Türkiyeli çocukların eğitiminin ve sosyal uyumun desteklenmesi amaçlanmıştır.
İncele

Kızlar: Toplumsal Cinsiyet-İçerme-Güçlendirme

Polonya, Türkiye, Romanya ve Almanya’dan bir araya gelen gençlerin, “moda temasını kullanarak toplumsal cinsiyet, içerme, güçlenme/güçlendirme” üzerine düşünmesi amacıyla gerçekleştirilmiştir.
İncele

Köprüler Kurmak: III. Kapsayıcı Dans Festivali

Polonya’da gerçekleştirilmiş, kapsayıcı bir ortam oluşturmak amacıyla ana öge olarak “dans” konsepti kullanılan bir Erasmus+ projesidir.
İncele